Gosti poveli

V.D

29.12.2018

+3

Liverpul je u velikom derbiju u okviru 20. kola engleske Premier lige deklasirao Arsenal rezultatom 5-1.

Arsenal do vodstva dolazi u 11. minuti, Aleks Ivobi (Alex Iwobi) je uputio loptu u šesnaesterac, a Mejtland Najls (Maitland Niles) nije imao težak zadatak da loptu pošalje u praznu mrežu.

Liverpul uzvraća samo tri minute kasnije, Firmino je natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu.

Samo 90 sekundi kasnije totalni preokret, drugi pogodak Brazilca nakon sjajnog prodora.

Do kraja prvog poluvremena Liverpul postiže još dva pogotka. Prvo je u 32. minuti Salah ubacio sa lijeve strane, a Mane loptu šalje u praznu mrežu.

U nadoknadi prvog poluvremena i Egipćanin se upisuje u strijelce, Salah je prvo srušen u šesnaestercu, a zatim i pogodio sa bijele tačke.

Mogao je Firmino do het-trika u 55. minuti, ali njegov udarac brani golman Arsenala.

U 65 minuti Kolašinac je s leđa gurnuo Dejana Lovrena, a Majkl Oliver (Michael) je drugi put pokazao na bijelu tačku, Firmino je preuzeo odgovornost i postigao treći pogodak.

Liverpul je povećao prednost ispred drugoplasiranog Totenhema koji je danas poražen na domaćem terenu.