Mančester siti slavio u gostima, Barnli bolji od Vest Hema

Vratili se na drugo mjesto na tabeli

V. D.

30.12.2018

+2

Mančester siti je nakon dva uzastopna poraza stigao do pobjede u gostima protiv Sauthemptona. "Građani" su upisali sigurnu pobjedu i vratili se na drugo mjesto na tabeli.

David Silva goste dovodi u vodstvo u 10. minuti, a Sauthempton izjednačuje sjajnim golom Hojberga (Höjbjerg). Do poluvremena Siti je riješio utakmicu s dva nova gola.

Vard Provs (Ward Prowse) je postigao autogol u 45. minuti, a Serhio Aguero (Sergio Agüero) u 48. minuti postavlja konačnih 1:3.

Sauthempton je nakon dvije pobjede izgubio dvije posljednje utakmice i opet se nalazi u opasnoj zoni.

Barnli je u drugoj utakmici rutinski savladao Vest Hem, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Kris Vud (Chris Wood) je pogodio za 1:0, a Dvajt Meknil (Dwight McNeil) za 2:0 i sigurnu pobjedu domaćina.

Barnli je prekinuo niz od tri vezana poraza i nalazi se na 18. mjestu na tabeli, a Vest Hem je 11., sa 27 bodova.