ENGLESKA

Solskjer novi rekorder "Đavola"

5.1.2019

Mančester junajted plasirao se u narednu rundu FA Kupa nakon što je danas na Old trafordu savladao Reding rezultatom 2:0.

Crveni đavoli nastavljaju pružati jako dobre igre od dolaska Ole Gunara Solskjera (Ole Gunnar Solskjaer) na mjesto menadžera a ovaj meč završili su već u prvom poluvremenu kada su postigli oba gola. Poveli su u 22. minuti kada je penal pogodio Huan Mata (Juan), da bi na 2:0 u nadoknadi prvog poluvremena povećao Romelu Lukaku nakon sjajne asistencije Aleksisa Sančeza (Alexis Sanchez).

Do kraja se rezultat nije mijenjao iako je bilo šansi sa obje strane i Mančester se plasirao u četvrto kolo FA Kupa.

Norveški stručnjak Solskjer ostvario je sjajan start u novom klubu. Od njegovog dolaska ekipa je postigla 16 golova, tri primila, a u dva meča nije primila gol. On je, nakon imenovanja za privremenog trenera, vodio ekipu na pet utakmica, te je ostvario isto toliko pobjeda.

Srušio je tako rekord koji je držao zajedno sa Sir Metom Bazbijem (Matt Busby) od četiri uzastopna trijumfa od dolaska na klupu.