Vulverhempton izbacio Liverpul iz FA kupa

Drugi uzastopni poraz vodeće ekipe Premijer lige

Engleska: Vulverhempton izbacio Livepul iz FA kupa. AFP

7.1.2019

Fudbaleri Vulverhemptona priredili su veliko iznenađenje pošto su u okviru FA kupa Engleske iz ovog takmičnja izbacili ekipu Liverpula pobijedivši "Redse" rezultatom 2:1.

Liverpul je na teren stadiona Molino istrčao u kombiniranom sastavu, a treba reći da su "Redsi" imali još jedan peh pošto se već u drugom minutu povrijedio Dejan Lovren, pa je morao da napusti teren.

Raul  Jimenez (Himenez) i Neves su u 38. i 55. minuti tresli mrežu rezervnog golmana  Minjolea (Mignolet), dok je jedini gol za goste s Anfielda postigao Origi u 51. minuti.

Sigurno je da navijači "Redsa" ne mogu biti sretni u posljednje vrijeme, budući da je ovo već drugi uzastopni poraz njihovog tima. Prethodno su poraženi od Mančester sitija  i vjerovatno im je taj poraz bolniji nego li ovaj večerašnji.