Juventus rutinski izborio plasman u četvrtfinale Kupa Italije

Atalanta ili Kaljari naredni protivnik

V. Dedić

12.1.2019

+2

Juventus je rutinski savladao Bolonju u gostima i plasirao se u četvrtfinale Kupa Italija.

"Bjankoneri" su na stadionu "Renato Dall'Ara" golovima Frederika Bernardeskija (Frederico Berardeschi) i Moize Kina (Moise Kean) obezbjedili plasman među osam najboljih u najmasovnijem takmičenju u Italiji.

Gosti već u 9. minuti dolaze do vodstva, Bernardeski je pogodio po sredini gola. Do kraja prvog poluvremena bez nekih velikih prilika na obje strane.

U drugom poluvremenu Juventus je još jednim golom riješio utakmicu, lopta je došla do Kina koji rutinski pogađa mrežu domaćina.

Mogao je Bernardeski do drugog gola samo par minuta kasnije, ali je neprecizno glavom pucao preko gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, ostalo je 0:2. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je 90. minuta.

U četvrtfinalu Juventus će igrati protiv pobjednika duela Atalanta-Kaljari.