Everton golovima u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Bornmuta

Peti poraz gostiju u posljednjih šest utakmica

13.1.2019

+7

Everton je na domaćem terenu stigao do pobjede protiv Bornmuta. "Karamele" su slavile rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Kurt Zuma (Zouma) u 61. minuti.

Gosti su nastavili s lošim partijama i doživjeli peti poraz u posljednjih šest utakmica.

Bornmut je svoje šanse propustio u prvom poluvremenu, bili su bolji tim i imali dvije velike prilike.

Dejvid Bruks (David Brooks) je u 15. minuti primio loptu u šesnaestercu i pogodio lijevu stativu. U 26. minuti Junior Stanislas je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali golman Evertona odlično brani.

Everton je poveo u 61. minuti, Luka Dinj (Lucas Digne) je ubacio, a Zuma sjajno skače i glavom matira Begovića.

Mogli su domaći povećati prednost u 77. minuti, ali Ričarlison (Richarlison) je pucao pored gola.

Everton do drugog pogotka stiže u šestoj minuti sudijske nadoknade, Kalvert Lujin (Calvert Lewin) je potvrdio pobjedu ekipe iz Liverpula.