Primera: Barca demolirala Eibar, dva gola Suareza, novi nestvarni rekord Mesija

Slavlje igrača Barce nakon gola Mesija. AFP

Piše: Al. Ti.

13.1.2019

U okviru 19. kola španske Primere Barcelona je na Nou Kampu pregazila Eibar rezultatom 3:0 i tako nastavila svoj pobjednički niz, čime su ponovo otišli na plus pet u odnosu na Atletiko Madrid (Atletico).

U susretu koji je protekao u totalnoj dominaciji aktuelnih prvaka, vrijedi istaknuti i novi rekord Lea Mesija (Messi), ali i dva gola Suareza.

Povela je Barca već u 19. minuti kada je Suarez nakon asistencije Kutinja zabio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već na samom početku drugog dijela kada Barca u roku od samo šest minuta postiže dva gola.

Prvo je Mesi 53. minuti pogodio za 2:0, ali puno važniji podatak jeste da je to argentinskom čarobnjaku bio 400.gol u Primeri za Blaugranu.

U 59. minuti nakon slabe intervencije odbrane Eibara, Suarez je zabio drugi put večeras i postavio konačnih 3:0.

Barca je prva na tabeli sa 43 boda, dok je Eibar na 16. mjestu.