NEVJEROVATNO

Majstorija fudbalera Bilbaoa u stilu Maradone i Mesija

Meč je obilježio fantastični Inaki Vilijams, koji je postigao oba gola u 23. i 83. minuti

Poput brzog voza protutnjao između dvojice igrača Sevilje. Društvene mreže

Avaz.ba

14.1.2019

Atletik Bilbao pobijedio je Sevilju 2:0 u 19. kolu Primere, što je prvi poraz Andalužana još od oktobra, čime su izgubili korak za vodećom Barcelonom, ali i Atletikom iz Madrida.

Meč je obilježio fantastični Inaki Vilijams (Williams), koji je postigao oba gola u 23. i 83. minuti. Prvo je sjajno prošao po lijevoj strani, oslobodio se "jedan na jedan" čuvara, a onda sjajno pogodio gornji desni ugao za vodstvo Baskijaca.

Tačku na "i" stavio je u završnici, i to jednim od najljepših golova ove sezone u ligama petice.

Vilijams je na sredini terena sam sebi dao loptu u prostor, onda poput brzog voza protutnjao između dvojice igrača Sevilje, zaobišao i prošao golmana Sevilje i kompletirao majstoriju za konačnih 2:0.

Njegov gol neodoljivo podsjeća na majstorije Dijega Maradone (Diego) protiv Engleske ili Lionela Mesija (Messi) protiv Hetafea, kada su Argentinci, također s centra, nanizali nekoliko igrača i postigli golove koji nikada neće biti zaboravljeni.