Đirona nakon velike drame izbacila Atletiko iz Kupa kralja

"Jorganđije" ispale zbog gola u gostima

Španija: Atletiko ispao iz Kupa kralja. Screenshot

16.1.2019

Atletiko Madrid je ispao u osmini finala španskog Kupa kralja, nakon što je večeras na Vandi Metropolitanu odigrao 3:3 s Đironom. "Jorganđije" su ispale zbog gola u gostima, pošto je prva utakmica završena 1:1.

Atletiko je poveo preko Nikole Kalinića u 12. minuti, da bi ped kraj prvog poluvremena Fernandez poravnao na 1:1 i to je bio rezultat prvog dijela.

Madriđani su doživjeli pravi šok na startu drugog poluvremena kada je goste u vodstvo doveo Stuani. Ipak, izabranici Dijega Simeonea (Diego) su se oporavili i preko Koree (Correa) i Grizmana (Griezmann) uspjeli da dođu do prednosti i rezultata koji ih vodi u četvrtfinale.

Međutim, u 88. minuti Sejdu Dumbija (Dounmbia) zatresao je mrežu domaćina i Đironi omogućio prolaz među osam najboljih u ovom takmičenju.