Fenomenalni Ibišević strijelac i asistent u pobjedi Herte nad Nirnbergom

Kapiten berlinske ekipe nastavio sa odličnim partijama

Ibišević: Odigrao vrhunski meč protiv Nirnberga. AFP

20.1.2019

U okviru 18. kola njemačke Bundeslige, Herta je u gostima pobijedila Nirnberg rezultatom 3:1.

Vedad Ibišević nastavio je s odličnim partijama u dresu ekipe iz Berlina. Plavooki bombarder je u 16. minuti, nakon veoma lijepe akcije, začinjene odličnim duplim pasom, pogodio u nebranjeni dio mreže domaćina za 1:0.

Nirnberg je uspio izjednačiti u 43. minuti. Hano Berens (Hanno Behrens) je dobro primio loptu i savladao golmana Herte za 1:1 i rezultat prvog poluvremena.

Herta je do novog vodstva došla u 50. minuti. Nakon odlične akcije, Ibišević je maestralno petom ostavio loptu za Ondreja Dudu, koji je preciznim šutem savladao domaćeg golmana za 2:1. Za 3:1 u 70. minuti pogodio je Duda, a Vedad Ibišević ponovo je imao jedan sjajan potez.

Vedo je propustio loptu kroz noge i tako odvukao pažnju odbrane domaćina, a Duda je imao lak zadatak da zatrese mrežu domaćih i postavi konačan rezultat.

Herta sada zauzima 7. mjesto bundesligaške tabele sa 27 bodova, dok je Nirnberg posljednjeplasirani sa 11 bodova.