Japan deklasirao Iran i plasirao se u finale Azijskog kupa

U posljednjoj utakmici bi mogli igrati protiv domaćina turnira

28.1.2019

+4

Nogometaši Japana prvi su finalisti ovogodišnjeg Azijskog kupa koji se igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U polufinalnom susretu koji se igrao u Al Ainu Japan je deklasirao reprezentaciju Irana 3:0.

Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imali su Iranci, Serdar Azmun (Azmoun) je loše šutirao pored gola.

Japan u vodstvo dovodi Jujo Osako (Yuyo) u 56. minuti, koji se dobro snašao i iskoristio kiks odbrane Irana.

Osam minuta kasnije Osako postiže drugi pogodak na utakmici, bio je siguran s bijele tačke, nakon neopreznosti igrača Irana u šesnaestercu.

Haraguči (Haraguchi) je u nadoknadi vremena postavio konačnih 3:0 za "Samuraje".

Zanimljivo je da Iran do današnje utakmice nije primio nijedan gol, a protiv Japana njihova odbrana je kapitulirala tri puta za jedno poluvrijeme.

Japan će u finalu igrati protiv pobjednika duela Katar - Ujedinjeni Arapski Emirati.