ITALIJANSKI KUP

Piatek s dva gola u pola sata srušio Napoli

Transfer osigurao sjajnom polusezonom u Dženovi za koju je u 22 utakmice zabio 19 golova

Kristof Piatek. AFP

29.1.2019

U četvrtfinalu italijanskog kupa Milan je pobijedio Napoli 2:0, a oba gola zabio je Kristof Piatek (Krzysztof), napadač koji je nedavno stigao iz Dženove za 35 miliona eura.

Piatek je već u 10. minuti iskoristio veliku grešku Napolijeve odbrane i rutinski zabio za 1:0.

U 27. minuti je sjajnu solo akciju završio fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca. Nakon što se riješio dvojice Napolijevih odbrambenih igrača, preciznim udarcem je pogodio suprotni ugao za slavlje Azura.

Ovaj sjajni Poljak je debitirao za Milan u subotu u derbiju s Napolijem, a istom protivniku sad je zabio dva gola u samo pola sata. Transfer u Milan je osigurao zahvaljujući odličnim igrama tokom polusezone u Dženovi za koju je u 22 utakmice zabio 19 golova.