"Plavci" ostali četvrti, domaći na desetom mjestu

V. Dedić

30.1.2019

+3

Čelzi je upisao iznenađujući poraz u gostima protiv Bornmuta, "Plavci" su izgubili i drugu utakmicu u gostima u nizu i dodatno ugrozili četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Iako je bio bolji rival u prvom poluvremenu, Čelzi nije uspio pogoditi mrežu domaćina, a u nastavku njihova odbrana je kapitulirala čak tri puta.

Bornmut do vodstva dolazi odmah na startu drugog poluvremena, Džošua King (Joshua) je pogodio za 1:0. Dejvid Bruks (Deivid Brooks) povećava vodstvo u 63. minuti, a veliku pobjedu domaćina potvrđuje King svojim drugim pogotkom u 74. minuti.

U nadoknadi vremena, Čelzi prima i četvrti gol za nevjerovatno uvjerljivu pobjedu Bornmuta.

Čelzi je ostao četvrti, uz isti broj bodova kao i Arsenal, te dva više od Junajteda, dok je Bornmut na desetom mjestu.

Sautempton i Kristal palas su podijelili bodove, na kraju je bilo 1:1.

Gosti su poveli preko Vilfreda Zahe (Wilfried) u 41. minuti, a domaćin do jednog boda stiže golom u drugom poluvremenu preko Vord Prauza (Ward Prowse).