Atalanta nastavila sa sjajnom igrom i srušila Juventus u Kupu Italije

Zapata ponovo dvostruki strijelac

V. Dedić

30.1.2019

+7

Atalanta je nastavila sa sjajnim igrama i u utakmici četvrtfinala Kupa Italije savladala Juventus i zakazala duel sa Fiorentinom u polufinalu.

Ekipa Đan Pjera Gasperinija (Gian Piero Gasperini) je odigrala sjajnu utakmicu i golovima u finišu prvog poluvremena slomila sjajnu odbranu branioca trofeja.

Prvo je Timoti Kastanj (Timothey Castagne) doveo domaćina u vodstvo u 37. minuti, a dvije minute kasnije Duvan Zapata nastavlja golgetersku seriju i povećava na 2:0.

Neprepoznatljivi Juventus sve do 60. minute utakmice nije imao nijedan šut prema golu Atalante.

Pokušao je Alegri (Alegrii) sa izmjenama nešto promijeniti, a priliku je dobio i Miralem Pjanić u 71. minuti, sve što je naš reprezentativac uspio napraviti je dobiti žuti karton u 79. minuti.

Potpuni debakl gostiju, potvrdio je drugim pogotkom Zapata pet minuta prije kraja utakmice.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv Fiorentine, koja je danas deklasirala Romu.