Barcelona pregazila Sevilju i plasirala se u polufinale Kupa kralja

Kutinjo dvostruki strijelac

Domaćin slavio visoku pobjedu. AFP

30.1.2019

Barcelona je uprkos porazu u prvoj utakmici u gostima protiv Sevilje 0:2, uspjela na Kamp Nou nadoknaditi prednost gostiju i plasirati se u polufinale Kupa kralja.

Na kraju su domaći slavili uvjerljivu pobjedu, potpuno deklasiravši goste iz Andaluzije.

Golijadu je otvorio Filipe Kutinjo (Philipe Coutinho) u 13. minuti sa bijele tačke. Gosti priliku da uzvrate propuštaju u 27. minuti kada Ever Bangea promašuje penal za Sevilju.

Kazna stiže samo četiri minute kasnije, Ivan Rakitić pogađa za 2:0.

U nastavku Barcelona u dvije minute rješava prolaz dalje, Kutinjo postiže drugi pogodak, a minutu kasnije Serhi Roberto (Sergi) pogađa za 4:0.

Gosti postižu pogodak koji im je vratio nadu, ali u posljednjim trenucima Barcelona postiže još dva pogotka za uvjerljivu pobjedu.