Katar savladao Japan i osvojio prvi Azijski kup

"Samuraji" doživjeli prvi poraz u finalnim utakmicama

1.2.2019

+5

Reprezentacija Katara je u finalu Azijskog kupa savladala Japan rezultatom 3:1.

Katar do vodstva dolazi već u 12. minuti utakmice, Almoez je postigao jedan od najboljih golova na turniru. Primio je loptu u šesnaestercu i škaricama pogodio mrežu Japana.

Prije kraja prvog poluvremena, Katar dolazi do drugog pogotka, Abdulaziz Hatim je povisio na 2:0.

U 69. minuti Japan se preko Minamina vraća u igru, ali sedam minuta prije kraja utakmice Afif sa bijele tačke potvrđuje veliku pobjedu reprezentacije Katara.

Katar je turnir završio sa samo jednim primljenim pogotkom, i to u posljednjem duelu, a ovo im je prvi historijski trijumf na Azijskom kupu.

Zanimljivo da u reprezentaciji Katara nastupa čak 8 igrača koji su rođeni van te zemlje.

Japan je doživio prvi poraz u finalima, s obzirom na to da je prethodna četiri puta slavio u odlučujućim utakmicama.