ENGLESKA

Premijeršip: Liverpul nastavio s pobjedama, Kolašinac asistirao u trijumfu Arsenala

Liverpul i dalje lider u Engleskoj. AFP

Piše: Avaz Sport

9.2.2019

U okviru 26. kola engleske Premijer lige danas je odigrano pet utakmica u terminu od 16 sati.

Liverpul je nastavio pobjedničku seriju i na Enfildu savladao Burnamont rezultatom 3:0.

Strijelci za Redse bili su Mane, Vajnaldum i Salah.

Arsenal je na gostovanju kod Hadersfilda slavio rezultatom 2:1, a ponovo je dobru partiju pružio naš reprezentativac Sead Kolašinac.

"Zmaj" je upisao i asistenciju u 16. minuti kada je Ivobi doveo Topnike u vodstvo do 1:0. Na 2:0 je povisio Lakazet. Do kraja je Kolašinac uspio postići i autogol za konačnih 2:1.

Kristal Palas i Vest Hem su podijelili bodove odigravši 1:1.

Sautempton je na svom terenu remizirao sa Kardifom, a bilo je 1:1. Gosti su poveli golom Bambe u 69. minuti, a bod domaćinima donosi Stivens u 91. minuti.

I konačno Votford je na svom stadionu minimalno slavio protiv Evertona, a strijelac jedinog gola bio je Grej u 65. minuti.

Na tabeli je i dalje prvi Liverpul sa 65 bodova, a slijede Mančester Siti i Totenhem.