''Građani'' pregazili "Plavce": Siti utrpao Čelziju čak šest komada

Slavlje igrača Sitija. AFP

Piše: Avaz Sport

10.2.2019

U derbiju 26. kola engleske Premijer lige Mančester siti je večeras na Etihadu deklasirao Čelzi rezultatom 6:0, što predstavlja jedan od najtežih poraza za "Plavce" u historiji kluba.

Katastrofu gostiju iz Londona nagovijestio je Sterling već u 4. minuti kada je pogodio za 1:0.

Igrala se 13. minuta kada je Siti poveo 2:0, a strijelac je bio Aguero. Isti igrač samo šest minuta kasnije pogađa za 3:0.

Potpuna katastrofa Čelzija zaokružena je već u 25. minuti kada Gundogoan pogađa za 4:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu, ista meta, isto odstojanje. Siti je letio terenom, igrači aktuelnih prvaka bili su mnogo opasniji, a peti gol na utakmici za "Građane" djelo je Aguera, koji tako postiže 17. gol u sezoni.

Konačnih 6:0 postavio je Sterling u 80. minuti.

Siti je ovom pobjedom došao na prvo mjesto sa 65 bodova, ispred Liverpula, koji ima utakmicu manje.