PRIMERA

Novi kiks lidera: Atletik i Barca podijelili bodove, Kodro debitirao za domaćina

10.2.2019

U okviru 23. kola španske Primere na San Mamesu u Bilbau, domaći Atletik i Barcelona odigrali su neriješeno, a bilo je 0:0, što najviše odgovara Realu, koji je sada zaostatak za Blaugranom smanjio na šest bodova.

Barca je i u ovom meču, kao i onom protiv Reala u Kupu kralja pokazala da je u mini krizi, obzirom da je Bilbao tokom većeg dijela susreta bio bolji rival.

Prvi je zaprijetio Berčiče u 12. minuti, ali njegov šut odlazi pored gola.

Ter Štegen je refleksno odbranio i udarac Susaete u 17. minuti.

Barca je prvi put zaprijetila u 37. minuti kada je Mesi nakon solo akcije šutirao, ali golman Hererin odlično brani.

U drugom dijelu nešto bolja igra domaćina, a najbolju šansu na susretu propustio je Vilijams u 82. minuti kada je Ter Štegen odbranio čist zicer.

Naš reprezentativac Kenan Kodro je debitirao za Bilbao u večerašnjem susretu, obzirom da je u 90. minuti zamijenio Vilijamsa.

Ostalo je kraja 0:0.