Čudesni Mbape srušio Sent Etjen

Kilijan Mbape. AFP

18.2.2019

U posljednjem susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Sent Etjen 1:0, produživši niz bez poraza u međusobnim susretima na 18 utakmica.

Francuski prvak je nastupio bez povrijeđenih Nejmara (Neymar) i Edisona Kavanija (Cavani), a pitanje pobjednika je razriješio sjajan potez Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe) u 73. minuti. Dani Alves je lijepo asistirao mladom napadaču, a Mbape je sjajno pogodio lijeve rašlje za svoj 19. pogodak ove sezone.

U ranije odigranom susretu Bordo je pobijedio Tuluza 2-1, a prvi pogodak za domaći sastav zabio je 22-godišnji Toma Bašić. Mladi hrvatski nogometaš je doveo svoju momčad u vodstvo od 1-0 već u 2. minuti susreta kada je odlično pratio akciju i glavom u padu s pet metara pogodio mrežu suparnika nakon pogotka Kamana. Bio je to prvi Bašićev pogodak u francuskoj ligi, a igrao je do 90. minute.

Drugoplasirani Lil odigrao je samo 0-0 na svom terenu s Monpeljeom, a bez golova je završio i susret između Kana i Strazbura.

Na ljestvici vodi PSG s 62 boda i dvije utakmice manje, Lil je drugi s 50 bodova, a treći je Lion s 46 bodova.