Sevilja novom pobjedom potvrdila plasman u osminu finala Evropske lige

Ben Jeder i Sarabija strijelci

V. Dedić

20.2.2019

+4

Sevilja je i u revanš utakmici stigla do pobjede protiv Lacija 2:0 i potvrdila prolazak u osminu finala Evropske lige.

Prvu šansu na utakmici imao je nekadašnji bh. reprezentativac Senad Lulić, on je u 17. minuti loše šutirao direktno u golmana Sevilje.

Domaćin u vodstvo dolazi u 20. minuti, na odbijenu loptu natrčao je Visam Ben Jeder (Wissam Ben Yeder) i pogodio mrežu gostiju.

"Lacijali" su u drugom poluvremenu sve karte bacili u napad, a njihove ambicije za prolaskom dalje porasle su nakon što je Franko Vaskez (Franco Vasquez) isključen zbog drugog žutog kartona.

Lacio je imao dvije velike prilike u samo dvije minute, prvo je u 60. minuti Vaclik sjajno odbranio udarac Kataldija (Cataldi), a nakon toga Imobile (Immobile) promašuje prazan gol.

Dvadesetak minuta do kraja, Adam Marušić je dobio direktan crveni karton, a samo sedam minuta kasnije utakmica je riješena.

Pablo Sarabija (Sarabia) je potvrdio pobjedu Sevilje i prolazak dalje.

Senad Lulić je, kao kapite,n predvodio Lacio i odigrao cijeli meč.