Atletiko na krilima defanzivaca stigao do velike pobjede protiv Juventusa

Težak zadatak za "Staru damu" u revanšu

V. Dedić

20.2.2019

+4

Izuzetno neizvjesnu i kvalitetnu utakmicu odigrali su Atletiko Madrid i Juventus u okviru osmine finala Lige prvaka. Domaćin je na kraju slavio pobjedu 2:0 i sa velikom prednošću putuje na revanš u Torino.

U 9. minuti topovski udarac Ronalda iz slobodnog udarca, ali Oblak sjajno brani. Samo tri minute kasnije nakon centaršuta Pjanića glavom je pokušao Bonući.

Atletiko prvi put prijeti preko Tomasa Parteja, koji je pokušao dalekometnim udarcem.

U 27. minuti sudija je pokazao na bijelu tačku nakon duela Diega Koste i De Šilja, ali nakon asistencije VAR-a, promijenio je svoju odluku jer je prekršaj bio izvan šesnaesterca.

Iz slobodnog udarca pokušao je Grizman (Griezmann), ali Šćešni brani njegov udarac.

Diego Kosta i Grizman su u samo dvije minute imali odlične prilike, Kosta je u situaciji jedan na jedan promašio cijeli gol, a Francuz pogađa prečku.

Atletiko je postigao pogodak u 70. minuti, Morata je zabio nakon centaršuta Luisa, ali je sudija nakon gledanja snimka, pogodak poništio zbog faula.

Domaćin je došao do pogotka 12 minuta prije kraja utakmice, Himenez je pogodio nakon gužve u šesnaestercu.

Diego Godin je potvrdio pobjedu u 83. minuti, opet nakon kornera i velike gužve.

Mogao je Juventus do zlata vrijednog gola u 93. minuti, ali je Kristijano Ronaldo (Cristiano) bio neprecizan.