Bentaleb iskoristio oba jedanaesterca

V. Dedić

20.2.2019

+4

Siti je ostvario trijumf na gostovanju u Gelzenkirhenu, iako je veći dio drugog poluvremena igrao sa igračem manje. "Građani" su u posljednjih pet minuta postigli dva pogotka i stigli do pobjede od 3:2.

Na početku utakmice potpuna dominacija Sitija, gosti su redali priliku za prilikom ispred gola Farmana (Fahrmann).

"Građane" u vodstvo dovodi Serhio Aguero (Sergio) nakon velike greške odbrane domaćih.

Domaćin iz prve prave prilike dolazi do poravnanja, Otamendi je igrao rukom i glavni sudija meča Karlos del Sero Grande (Carlos) je pokazao na bijelu tačku.

Nabil Bentaleb je preuzeo odgovornost i sigurno savladao Edersona za izjednačenje rezultata.

Prije kraja prvog poluvremena, novi penal za Šalke, Fernandinjo je bio neoprezan u šesnaestercu, a Bentaleb svojim drugom pogotkom donosi preokret domaćinu.

Gosti su ostali sa igračem manje u drugom poluvremenu, Nikolas Otamendi (Nicholas) je dobio drugi žuti karton.

Nakon isključenja, Siti je nastavio sa inicijativom, a do izjednačenja dolaze u 85. minuti preko Leroja Sanea.

Potpuni preokret "Građani" su potvrdili u 90. minuti, a pogodak za pobjedu postigao je Rahim Sterling (Raheem).

Siti je ovom pobjedom praktično zakoračio u četvrtfinale Lige prvaka.