EVROPSKA LIGA

Bh. nogometaši predvodili Dinamo do trijumfa protiv Plzena i plasmana u osminu finala

Hajrović asistent, Dilaver strijelac

V. Dedić

21.2.2019

+7

Odigrano je osam revanš utakmica Evropske lige, a prolaz dalje ostvarili su Dinamo Zagreb, Arsenal, Frankfurt, Napoli, Salzburg, Valensija, Zenit i Viljareal.

Sjajnu utakmicu u Zagrebu je odigrala ekipa Nenada Bjelice i rutinski savladala Viktoriju Plzen i obezbjedila mjesto u osmini finala Evropske lige.

Od početka inicijativa "Modrih", a Mislav Oršić donosi vodstvo Dinamu u 15. minuti.

Izet Hajrović i Emir Dilaver su bili u glavnim ulogama kod drugog pogotka Dinama, Hajrović je ubacio, a Dilaver glavom prebacio gostujućeg golmana.

Hajrović je utakmicu napustio u 68. minuti uz ovacije domaćih navijača.

Dinamo pitanje pobjednika i prolaska dalje rješava u 73. minuti, Oršić je oduzeo loptu na sredini igrališta, asistirao za Petkovića koji rutinski pogađa za 3:0.

Arsenal je bez problema savladao BATE Borisov i nadoknadio gol minusa iz Minska, Salzburg je stigao do uvjerljive pobjede protiv Klub Briža, a Napoli protiv Ciriha.

Zenit je u Rusiji sa dva gola razlike savladao Fenerbahče i ostvario prolazak dalje, nakon poraza u Istanbulu.

Najneizvjesnije je bilo u Španiji, Sporting je dugo vodio i imao rezultat za produžetke, ali je Viljareal desetak minuta prije kraja stigao do gola vrijednog osmine finala.