Suarez uništio Real, Barca u finalu Kupa kralja

Prvo poluvrijeme obilježile su brojne propuštene prilike

Madrid: Pobjeda Barcelone u el klasiku. AFP

27.2.2019

Real Madrid i Barcelona večeras su na "Santiago Bernabeu" odigrali uzvratnu utakmicu polufinala Kupa kralja, a prolaz u finale osigurali su aktuelni prvaci koji su slavili rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme obilježile su brojne propuštene prilike Reala, da bi kazna stigla već na samom otvaranju drugog poluvremena kada je Barca povela golom Suareza koji pogađa na asistenciju Dembelea u 50. minuti susreta.

U nastavku meča obje ekipe imale su dosta prilika i svakako se moglo svjedočiti fantastičnoj utakmici.

Barca u 69. minuti dolazi do prenosti od 2:0 nakon autogola Rafaela Varanea (Raphael), da bi u 73. minuti Suarez panenkom iz penala zapečatio sudbinu Realu u Kupu kralja postigavši drugi pogodak u ovom meču.

Katalonci će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Valensija - Real Betis.