Totenhem i Arsenal podijelili bodove, Abumejang promašio penal za pobjedu

V. Dedić

2.3.2019

Detalj s utakmice u Londonu - Avaz
+3

Totenhem i Arsenal su u velikom gradskom derbiju podijelili bodove i odigrali 1:1 na Vembliju.

Arsenal u vodstvo dovodi Aron Ramzi (Aaron Ramsey) u 16. minuti utakmice, nakon sjajnog pasa Lakazeta (Lacazete), Velšanin je zaobišao golmana Totenhema i pogodio za veliko slavlje gostiju.

Do kraja prvog poluvremena poništen je pogodak domaćinu, Heri Kejn (Harry Kane) se nalazio u ofsajd poziciji.

Totenhem do poravnanja dolazi u 74. minuti, Mustafi je skrivio penal, a Kejn je bio siguran s bijele tačke.

Do kraja utakmice puno uzbuđenja, a šansu za pobjedu i tri boda Arsenal propušta u nadoknadi vremena.

Igo Lori (Hugo Lloris) sjajno brani udarac Abumejanga (Aubameyang) sa bijele tačke.

Gosti su utakmicu završili s igračem manje, direktan crveni karton zaradio je Toreira.