Siti slavio na gostovanju protiv Bornmuta, Junajted bolji od Sauthemptona

Slavlje igrača Junajteda - Avaz
Detalj s utakmice u Mančesteru - Avaz
Građani preuzeli prvo mjesto na tabeli - Avaz
+4

Odigrano je pet utakmice engleske Premijer lige, a Mančester siti je stigao do nove pobjede u borbi za naslov prvaka.

"Građani" su slavili minimalno protiv Bornmuta 0:1, pogotkom Rijada Mareza (Riyad Mahrez) i ponovo preuzeli vrh tabele.

Sjajnu utakmicu su odigrali Mančester junajted i Sauthempton, na kraju su domaćini slavili važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka 3:2.

Valeri dovodi goste u vodstvo u 26. minuti, a taj rezultat je bio aktuelan sve do 53. minute kada Pereira poravnara rezultat.

Samo šest minuta kasnije, Romelu Lukaku donosi preokret "Crvenim đavolima".

Gosti se vraćaju u utakmicu 15tak minuta prije kraja, sjajnim pogotkom Vord Prauvsa iz slobodnog udarca.

Pobjedu Junajtedu donosi drugim potkom Lukaku u 88. minuti. Pogba je moogao povećati prednost u nadoknadi vremena, ali je bio neprecizan sa bijele tačke.

Junajted je ovom pobjedom preuzeo četvrto mjesto od Arsenala.

Vulverhempton je slavio protiv Kardifa 2:0, Palas je u gostima bio bolji od Barnlija, a Brajton kod kuće od Hadersfilda.