Serija A: Lacio deklasirao Romu u gradskom derbiju

V. Dedić

2.3.2019

Detalj sa večerašnje utakmice u Rimu - Avaz
+5

Lacio je na Olimpiku u velikom gradskom derbiju savladao Romu 2:0 i ostao u trci za Ligom šampiona.

Roma je doživjela prvi poraz nakon pet utakmica, od čega su zabilježili četiri vezane pobjede.

Lacijali su se radovali već u 12. minuti, Felipe Kaisedo (Caicedo) je izašao jedan na jedan sa Olsenom, te samo prebacio loptu preko njega za vodstvo 1:0.

Mogao je Edin Džeko do pogotka u 24. minuti, ali je njegov udarac sjajno odbranio golman Lacija.

U nastavku poprilično skromna utakmica i jalova inicijativa Rome. Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti, Facio je skrivio jedanaesterac, a Ćiro Imobile (Immobile) povisio rezultat na 2:0.

Debakl Rome potvrdio je u 89. minuti Danilo Kataldi (Cataldi).

Lacio je ovom pobjedom stigao na samo tri boda minusa od Rome i šest manje od Intera koji se nalazi na četvrtom mjestu.

Edin Džeko je odigrao cijeli meč i zaradio žuti karton u sudijskoj nadoknadi.