Katalonci sve bliže tituli: Barcelona stigla do nove pobjede protiv Reala

V. Dedić

2.3.2019

Detalj sa večerašnje utakmice u Madridu - Avaz
+4

Samo tri dana nakon što su savladali Real u polufinalu Kupa kralja, Barcelona je stigla do nove pobjede u el klasiku.

Katalonci su slavili pobjedu rezultatom 0:1 i sve su bliže odbrani titule u prvenstvu Španije.

Iako je Real kao i u srijedu prvi zaprijetio i stvorio nekoliko dobrih prilika preko Vinisijusa (Vinicious) i Gereta Bejla (Gareth Bale), gosti dolaze do vodstva praktično iz prve prave prilike. Ivan Rakitić je izašao sam ispred gola Reala i rutinski prebacio Kurtou (Courtois) za veliko slavlje "Blaugrane".

Prvo poluvrijeme je obilježio i duel Lea Mesija (Messi) i Serhija Ramosa (Sergio), kada je kapiten Reala laktom udario Argentinca.

U nastavku utakmice otvorena igra na obje strane, najviše golu Barce je prijetio mladi Brazilac Vinisijus, ali Ter Štegen (Ter Stegen) u dva navrata brani njegove udarce.

S druge strane, dobre prilike propuštaju Mesi i Suarez.

Sjajnu priliku u 70. minuti propušta Usman Dembele (Ousman), koji iz dobre pozicije sa lijeve strane šutira pored gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i tako je "Blaugrana" stigla do nova tri boda i nove pobjede protiv najvećeg rivala.

Barcelona sada ima 12 bodova više od Reala i veoma su blizu odbrane naslova prvaka.