V. Dedić

3.3.2019

Detalj sa večerašnje utakmice u Napulju - Avaz
+1

Juventus je stigao do pobjede u derbiju u okviru 26. kola Serije A, "Stara dama" je slavila na gostovanju protiv Napolija 1:2.

Gosti do vodstva dolaze u 28. minuti, Aleks Meret (Alex) je srušio Kristijana Ronalda na 17 metara i dobio direktan crveni karton, a Miralem Pjanić je majstorski pogodio iz slobodnog udarca.

U 39. minuti, Juventus dolazi do drugog pogotka, Emre Džan (Can) je glavom pogodio nakon cantaršuta Bernardeskija (Bernardeschi).

"Stara dama" ostaje sa igračem manje u 47. minuti, kada Miralem Pjanić dobija drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Nakon velikog pritiska Napoli smanjuje rezultat preko Hoze Kaljehona (Jose Callejon).

U 83. minuti domaćin je imao priliku da osvoji jedan bod, nakon što je lopta pogodila u ruku Aleksa Sandra (Alex), sudija je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Lorenco Insinje (Insigne) i pogodio stativu.

Do kraja utakmice, Juventus je sačuvao prednost i pobjegao Napolitancima na velikih 16 bodova prednosti.