Ajaks demolirao Real: Branilac titule oprostio se od Lige prvaka

"Konjanici" ostvarili plasman u četvrtfinale

V. Dedić

5.3.2019

+6

Ajaks je napravio jedno od najvećih iznenađenja u posljednjih nekoliko godina u Ligi prvaka i izbacio aktuelnog branioca titule Real Madrid.

"Konjanici" su ostvarili veliku pobjedu i demolirali "Kraljeve" 1:4.

Mladi tim Ajaksa je od starta utakmice imao inicijativu i stavio do znanja domaćinu da su došli po pobjedu.

Ipak prvu veliku priliku imao je Real, nakon centaršuta Vaskeza (Vasquez), Varan je pogodio stativu.

U 8. minuti muk na Bernabeu, nakon dobre akcije gostiju, Hakim Ziješ (Ziyech) dobrim udarcem donosi vodstvo "Konjanicima".

Jedanaest minuta kasnije, fenomenalna solo akcija Tadića i pas za Nevesa, koji je rutinski prebacio Kurtou (Courtois) za veliko vodstvo gostiju.

Do kraja prvog poluvremena, gosti su mogli postići još koji pogodak, a Real je prijetio preko Gereta Bejla (Gareth Bale).

U nastavku još tri pogotka i rapsodija u igri Ajaksa, prvo je za 0:3 pogodio sjajni Dušan Tadić.

Real se na kratko vratio u igru preko Marka Asensija (Marco Acencio), ali samo tri minute kasnije Lase Šene (Lasse Schone) potvrđuje plasman Ajaksa u četvrtfinale sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.