Juve bez Ronalda i Pjanića uvjerljiv, tinejdžerska senzacija zabila dva gola

Prva utakmica 27. kola Serije A

Slavlje igrača Juventusa nakon pobjede. AFP

8.3.2019

Aktuelni prvak Italije, ekipa Juventusa, večeras je u prvoj utakmici 27. kola Serije A deklasirala Udinese rezultatom 4:1.

Juve je u večerašnjoj utakmici nastupao u kombiniranom sastavu, a na terenu nije bilo između ostalih Ronalda, Pjanića, Dibale...

Briljirao je mladi Kin (Kean), koji je večeras pokazao zašto se smatra jednim od najvećih talenata u svijetu fudbala.

Pogodio je za vodstvo "Stare dame" već u 11. minuti nakon asistencije Sandra.

Igrala se 39. minuta kada je Kin ponovo pogodio za 2:0, što se ispostavilo kao rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu nastavila se dominacija prvaka, a na 3:0 povisio je Emre Čan (Can) iz penala.

Matuidi je u 71. minuti zabio za tada 4:0, a počasni gol za Udinese pogodio ja Lasanja (Lasagna) u 85. minuti za konačnih 4:1.

Juve sada ima 19 bodova više od drugoplasiranog Napolija i trka za titulu je gotova stvar.