BUNDESLIGA

Bajern deklasirao Volfsburg, Levandovski ušao u historiju, Ibišević tragičar

9.3.2019

U okviru 25. kola njemačke Bundeslige u terminu od 15.30 sati odigrane su četiri utakmice.

Aktuelni prvaci, ekipa Bajerna nastavila je s pobjedama. Danas su deklasirali Volfsburg rezultatom 6:0.

Centralna figura meča bio je Robert Levandovski (Lewandowski), koji je postigao dva gola i tako zvanično postao stranac s najviše golova u Bundesligi. Ukupno je zabio 196 golova.

Borusija je konačno prekinula svoj niz loših rezultata i slavila protiv Štutgarta rezultatom 3:1.

Domaćini su poveli golom Rojsa (Reus) iz penala u 62. minuti. Izjednačenje gostima donosi Kemf (Kempf) u 71.

Za 2:1 pogađa Pako Alkaser (Paco Alcacer), a konačan rezultat 3:1 postavlja Pulišić u sudijskoj nadoknadi.

Frajburg je na svom terenu savladao Hertu našeg Vedada Ibiševića rezultatom 2:1.

Nekadašnji napadač ''Zmajeva'' je danas zabio svoj 118. gol u Bundesligi, što ga dovodi na četvrto mjesto najboljih strijelaca stranaca u Njemačkoj.

Domaći su poveli golom Petersena u 27. minuti. Izjednačenje Herti donosi Ibišević u 77., a samo tri minute kasnije Frajburg dolazi do pobjede nakon što je Ibišević postigao autogol.

U posljednjoj utakmici Lajpcig i Augsburg su odigrali 0:0.

Na tabeli Bajern je prvi sa 57 bodova, koliko ima i drugoplasirana Borusija.