Nezaustavljiva Barcelona deklasirala Rajo Valjekano

Zadržala lidersku poziciju

Španija: Barcelona upisala novi trijumf. AFP

9.3.2019

Barcelona je u okviru 27. kola španske La Lige deklasirala Rajo Valjekano rezultatom 3:1.

Početak meča za Barcu nije bio sjajan pošto su gosti u 24. minuti utišali Nou Kamp. Raul De Tomas je pogodio za vodstvo Rajo Valjekana od 1:0. Ipak, Barcelona je smogla snage i do odlaska na odmor uspjela je izjednačiti.  U 38. minuti nakon asistencije Lionela Mesija (Messi), Đerar Pike (Gerard Pique) je pogodio mrežu gostiju za 1:1.

U drugom poluvremenu Barca je potpuno kontrolirala igru, a do potpunog preokreta stigla je u 50. minuti kada je Mesi bio precizan s bijele tačke za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Luis Suarez u 82. minuti utakmice.

Barcelona je se s ovom pobjedom učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli i zadržala sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Atletiko Madrid.