Real Madrid upisao uvjerljivu gostujuću pobjedu protiv Valjadolida

Dva poništena gola i promašen penal za domaćine

Španija: Real Madrid upisao novi trijumf. AFP

10.3.2019

U susretu 27. kola španske La Lige Real Madrid je u gostima uvjerljivo savladao Valjadolid rezultatom 4:1.

Valjadolid je dominirao terenom u prvih 20 minuta meča. Domaćini su imali penal kojeg nisu iskoristili, a kasnije su postigli i dva pogotka, koja su bila poništena zbog ofsajda. Odličnu igru Valjadolid je krunisao golom u 29. minuti , a strijelac je bio Tuhami. "Kraljevski klub" je u 34. minuti golom Varana (Varane) uspio izjednačiti na 1:1, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

I na otvaranju drugog poluvremena Valjadolid je imao nekoliko ozbiljnih prilika, ali nije uspio postići pogodak za novo vodstvo. Kazna za promašaje domaćina stigla je veoma brzo.  U 50. minuti Oskar Plano (Oscar) je srušio protivnika u kaznenom prostoru i sudija je dosudio penal za Real. Siguran s bijele tačke bio je Karim Benzema koji je pogodio za 2:1 i preokret "Kraljevskog kluba". Real je u 60. minuti stigao do novog gola kada je nakon kornera Karim Benzema nadskočio odbranu i glavnom loptu poslao u mrežu Valjadolida za 3:1. Konačan rezultat postavio je Luka Modrić u 85. minuti meča kada je nakon sjajnog solo prodora pogodio mrežu gostiju. Treba reći da je "Kraljevski klub" posljednjih desetak minuta meča igrao s igračem manje pošto je u 80. minuti Kazemiro (Casemiro) zaradio drugi žuti karton.