Hrvatska teškom mukom savladala Azerbejdžan, Belgija i Holandija stigle do sigurnih pobjeda

V. Dedić

21.3.2019

+7

Reprezentacija Hrvatske je teže od očekivanog stigla do pobjede na startu kvalifikacija. "Vatreni" su u Zagrebu savladali Azerbejdžan 2:1.

Gosti u vodstvo dolaze u 19. minuti preko Šejdajeva koji pogađa mrežu Kalinića.

Nakon toga Hrvatska je svim silama krenula u napad, no Azerbejdžan je u uspio nekako da se odbrani. Ipak, "Vatreni" su u najboljim momentima dali izjednačujući gol i to u samom finišu prvog dijela. Korner je izveo Modrić, a na 1:1 poravnao je Barišić.

U drugom poluvremenu opsada gola gostiju, a odlučujući trenutak utakmice desio se u 79. minuti kada je Hrvatska došla do preokreta.

Kramarić je šutirao s desne strane i preciznim udarcem matirao gostujućeg golmana.

Belgija i Holandija su stigle do sigurnih pobjeda na otvaranju kvalifikacija. Belgija je savladala Rusiju 3:1, a Holandija uvjerljivo Bjelorusiju 4:0.

Do trijumfa su stigli Sjeverna Makedonija i Poljska u grupi G. Pjontek je donio pobjedu Poljacima u gostima protiv Austrije, a Sjeverna Makedonija je stigla do tri boda protiv Latvije.