Zrinjski slavio na Koševu i vratio se u borbu za naslov prvaka

30.3.2019

+3

Ekipa Zrinjskog je stigla do velike pobjede na stadionu "Asim Ferhatović Hase" protiv Sarajeva 1:0 i vratila se u borbu za titulu prvaka.

Prvu priliku smo vidjeli u 37. minuti kada je udarac Stanojevića odbranio Brkić. U sljedećem napadu je pokušao Rahmanović, ali njegov udarac nije opasan po gol gostiju.

Gosti iz Mostara u sedmoj minuti nastavka dolaze do vodstva. Nakon kornera najbolje se u šesnaestercu domaćih snašao Mandić i pogodio za 0:1.

Odmah na drugoj strani Hebibović je snažno šutirao i pokušao je poravnati rezultat, ali Brkić je opet sjajno reagirao.

U finišu pokušali su Velkoski i Handžić, ali rezultat se nije mijenjao i gosti su osvojili velika tri boda.

Sarajevo je pored poraza ostalo na prvom mjestu na tabeli uz šest bodova više od Zrinjskog.

Bordo tim u narednom meču očekuje veliki gradski derbi protiv Željezničara.