Milan i Udineze podijelili bodove

"Rosoneri" tokom meča imali problema s povredama

Italija: Remi Milana i Udineza. AFP

2.4.2019

U okviru 30. kola italijanske Serije A Milan i Udineze podijelili su bodove odigravši 1:1.

Milan je već na početku imao problema pošto se u 12. minuti povrijedio golman Đanluiđi Donaruma (Gianluigi Donnarumma), kojeg je zamijenio Pepe Reina. "Rosoneri" su u 41. minuti ostali i bez Lukasa Pakete (Lucas Paqueta), a na terenu se umjesto njega našao Samu Kastileho (Castillejo).

Milan je u samoj završnici prvog poluvremena stigao do pogotka kada je Kristof Piatek (Krzysztof) bio strijelac. Za Poljaka je to bio 20. pogodak u Seriji A i sada je na gol od iskusnog  Fabia Kvaljarela (Quagliarella), inače najboljeg strijelca lige.

Sredinom drugog poluvremena, mogao je Piatek udvostučiti prednost Milana, no nije uspio pogoditi. Kazna za promašaj uslijedila je u 65. minuti kada je nakon kontre Udinezea,  Kevin Lasanja (Lasagna) na ubačaj Fofane pogodio za konačnih 1:1.