PRIMERA

Benzema donio pobjedu Realu nakon preokreta protiv Eibara

Piše: Al. Ti.

6.4.2019

Na Santjago Bernabeu u okviru 31. kola španske Primere Real je nakon preokreta slavio protiv neugodnog Eibara rezultatom 2:1.

Junak Reala bio je Karim Benzema, koji je sa dva gola donio pobjedu Kraljevskom klubu.

Ipak, nije najbolje počelo za domaćina.

Gosti su bili opasniji u prvom poluvremenu, a kruna bolje igre došla je u 39. minuti kada preko Kardone (Cardona) dolaze u vodstvo, što je bio i rezultat prvog dijela.

Ipak u drugom poluvremenu druga slika na terenu. Prvo je Benzema u 59. minuti nakon asistencije Asensija .

Pobjedu domaćinu donosi Benzema u 81. minuti kada nakon ubačaja Krosa glavom pogađa za konačnih 2:1.

Bila je ovo 19 pobjeda u sezoni, kojom je Real ostao na trećem mjestu sa 60 bodova, 10 manje od vodeće Barce. Eibar je siguran na 11. poziciji.