"Blitzkrieg" Bavaraca protiv glavnog rivala: Bajern petardom uništio Borusiju

AFP

Piše: Al. Ti.

6.4.2019

U derbiju 28. kola njemačke Bundeslige Bajern je na Alijanc Areni (Allianz Areni) deklasirao direktnog rivala za titulu ekipu Borusije rezultatom 5:0 i tako ponovo zaposjeo na lidersku poziciju.

Pobjednik je riješen već nakon prvog poluvremena kada smo vidjeli pravi blitzkrieg Bavaraca.

Domaćini dolaze u vodstvo već u 10. minuti kada Humels (Hummels) nakon asistencije Alkantare pogađa za 1:0.

Igrala se 17. minuta kada je Levandovski povisio na 2:0.

Potpuni debakl Borusije desio se u finišu prvog poluvremena. Prvo je Martinez u 41. minuti pogodio za 3:0, da bi samo dvije minute kasnije Gnabri pogodio za 4:0.

U drugom poluvremenu gledali smo nastavak dominacije domaćina, koji je fenomenalnu igru krunisao u sudijskoj nadoknadi kada je drugi gol za svoj tim na današnjem susretu postigao Levandovski za konačnih 5:0.

Bajern je sada ponovo lider na tabeli sa 64 boda, dok je Borusija druga sa 63.