PRIMERA

"Blaugrana" na pragu nove titule: Suarez i Mesi donijeli Barci u finišu pobjedu protiv Atletiko Madrida

Al. Ti.

6.4.2019

+4

Barcelona je u okviru 31. kola španske Primere na Nou Kampu savladala Atletiko Madrid rezultatom 2:0, čime su došli na korak do nove titule, 26. u historiji kluba.

Večerašnji derbi protiv drugoplasirane ekipe na tabeli protekao je u totalnoj dominaciji Barce, koja je čak uputila 20 udaraca prema golu večeras sjajnog Oblaka.

Utakmica je počela ofanzivom Barce, a na prvu šansu čekali smo do 14. minute kada je Alba pogodio stativu.

Igrala se 28. minuta kada je novu šansu imala Barca, ali udarac Kutinja brani Oblak.

Samo minut kasnije Atletiko je ostao sa igračem manje, obzirom da je crveni karton zaradio Dijego Kosta (Diego Costa) zbog vrijeđanja glavnog sudije.

U nastavku je Barca nastavila dominirati, a šanse su se redale kao na traci.

Prvu narednu imao je Suarez, ali u situaciji jedan na jedan s Oblakom, reprezentativac Slovenije izlazi kao pobjednik.

U 64. minuti ni Mesi nije uspio savladati Oblaka, a šest minuta kasnije ponovo odlična šansa za Barcu, međutim Malkom promašuje zicer.

I konačno kada su svi očekivali da se rezultat neće mijenjati, prvo je Suarez sjajnim udarcem u 85. minuti pogodio za 1:0 i oduševljenje na stadionu.

Samo minut kasnije i Leo Mesi se upisao u strijelce nakon odmjerenog i preciznog udarca.

Barca je tako povisila prednost nad Atletikom na 11 bodova i sada ima 73 poena i nalazi se na korak od nove titule, 26 u historiji kluba.