Liverpul stekao sigurnu prednost pred revanš, Keita i Firmino pogađali za "Redse"

Domaćin slavio sigurnu pobjedu

V. Dedić

9.4.2019

+5

Liverpul je na Enfildu dočekao Porto u okviru prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka i upisao sigurnu pobjedu 2:0.

Domaćin je od prve minute krenuo sa napadima i inicijativom, a do prvog pogotka stižu već u petoj minuti. Mane je prošao po lijevoj strani, lopta je stigla do Keite čiji udarac završava iza leđa golmana Kasiljasa (Casillas). Lopta je na putu prema mreži pogodila jednog od igrača Porta.

Muhamed Salah propušta dvije velike prilike u samo nekoliko minuta. Prvo je u 18. minuti šutirao iz voleja, ali njegov udarac sjajno brani golman Porta.

Četiri minute kasnije, pokušao je sa nekoliko metara udaljenosti, lopta odlazi pored desne stative.

Liverpul do drugog pogotka dolazi u 26. minuti, Aleksander Arnold (Alexander) je poslao loptu u šesnaesterac, a Firmino nije imao težak zadatak da pošalje loptu u praznu mrežu.

Gosti su prvi put zaprijetili preko Muse Marege (Moussa), ali Alison (Alisson) sjajno brani njegov udarac.

U 31' minuti, španski sudija Metju Lahoz je nakon konsultacije s VAR-om odlučio da nema penala za goste.

Liverpul je postigao treći pogodak u 49. minuti, ali nakon gledanja snimka, gol je poništen.

Najbolju priliku za Porto propustio je Musa Marega u 59. minuti, sjajno je odbranio Alison.

Do kraja utakmice Liverpul je sigurno čuvao prednost, a gosti iz Porta nisu imali snage da zaprijete Alisonu.