Son donio veliku pobjedu Totenhemu, odluka o prolasku u polufinale pada u Mančesteru

9.4.2019

+5

Totenhem i Mančester siti su odigrali veliki engleski derbi u okviru četvrtfinala Lige prvaka. Obje ekipe su igrale napadački, a na kraju domaćin je slavio pobjedu pred revanš 1:0.

Mančester siti je odmah na startu duela imao veliku priliku za vodstvo, nakon gledanja VAR-a Bjorn Kujpers (Kuipers) je pokazao na bijelu tačku. Lopta je pogodila Denija Rouza (Danny Rose) u ruku.

Serhio Aguero (Sergio) je preuzeo odgovornost, ali njegov udarac sjajno brani Ugo Loris.

Prvu priliku za Totenhem propustio je Heri Kejn (Harry Kane) u 24. minuti, Ederson je spremno dočekao njegov udarac.

Na startu drugog poluvremena, po jedna dobra šansa na obje strane. Sterling je pokušao za "Građane", a na drugoj strani dobar udarac Sona brani golman Sitija.

U 56. minuti veliki udarac za Totenhem, Heri Kejn je zbog povrede morao napustiti meč.

Ključni detalj utakmice desio se u 78. minuti, Son je izbjegao ofsajd zamku, sačuvao loptu unutar granica igrališta i onda sjajno kroz noge pogodio mrežu Edersona.

Gvardiola (Guardiola) je pokušao do pogotka stići do kraja uvođenjem Sanea i De Brujnea u 88. minuti, ali nije uspio.

Totenhem je slavio veliku pobjedu, a odluka o prolasku u polufinale pada u revanšu.