KUP BIH

Sarajevo petardom ispratilo Slogu, Husref Musemić ušao u historiju

V. Dedić

10.4.2019

Sarajevo je nakon uvjerljive pobjede u prvoj utakmici protiv Sloge Gornje Crnjelovo, sigurno trijumfiralo i na stadionu ''Asim Ferhatović Hase'' 5:0. Bordo tim je ukupnim rezultatom 9:1 ostvario plasman u finale Kupa BiH, gdje će igrati protiv Širokog Brijega.

Husref Musemić je izmiksao sastav i pružio šansu igračima koji u posljednje vrijeme nisu puno igrali.

Sarajevo je dominiralo od početka utakmice, ali prvu priliku za vodstvo imali su gosti. Vladan Kovačević se poigravao u šesnaestercu domaćina i skrivio jedanaesterac. Ipak mladi golman Sarajeva iskupio se sjajnom odbranom penala.

U 38. minuti domaćin dolazi do vodstva, Halilović je ubacio s lijeve strane, a Aleksandar Šofranac se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju za vodstvo 1:0.

U nastavku utakmice i drugi stoper Sarajeva Amer Dupovac se upisuje u strijelce, pogodio je glavom za 2:0.

Na 3:0 je povisio Kapić, nakon ubacivanja Harisa Handžića, a svoj drugi pogodak postiže Dupovac za 4:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Aladin Šišić nakon centaršuta Resića u 85. minuti.

Husref Musemić je na ovoj utakmici ušao u historiju Bordo kluba kao trener s najviše zvaničnih utakmica na klupi ekipe s Koševa.

Musemiću je utakmica protiv Sloge 291. susret na mjestu šefa stručnog štaba Sarajeva, a sa 290. utakmica na drugom mjestu je ostao legendarni Meho Brozović.