Ajaks nije iskoristio veliki broj prilika, Juventus u prednosti pred revanš u Torinu

Gosti poveli, Neres poravnao rezultat

V. Dedić

10.4.2019

+2

Odličnu utakmicu odigrali su Ajaks i Juventus u Amsterdamu u okviru četvrtfinala Lige prvaka, na kraju je bilo 1:1, a odluka o prolasku dalje pada u Torinu.

"Kopljanici" su sjajno otvorili utakmicu i zaprijetili preko Hakima Zijeha (Ziyech). Marokanac je pokušao dalekometnim šutevima, ali Ščesni (Szczęsny) u dva navrata sjajno brani njegove udarce.

U 25. minuti najbolja prilika za Ajaks, Van de Bek (Beek) je šutirao, a lopta odlazi nekoliko centimetara pored lijeve stative.

Pred kraj prvog poluvremena probudili su se gosti iz Torina, prvo je Bernardeski (Bernardeschi) pokušao, a zatim Juventus iz prvog pravog napada dolazi do vodstva.

Ronaldo je započeo napad na centru, dodao loptu do Kansela (Canselo) i ispratio centaršut kolege iz reprezentacije i rutinski matirao Onanu za 0:1.

Odmah na startu drugog poluvremena, Nereš sjajnim udarcem matira Ščesnog i poravnava rezultat.

Do kraja utakmice, "Stara dama" se orijentirala na branjenje svog gola, a Ajaks je dominirao utakmicom.

Pokušavali su Zijeh, van de Bek, De Liht (De Ligt) udarcima izvana, ali nije bilo promjene rezultata.

Najbolju priliku do kraja utakmice imao je Juventus, Daglas Kosta (Douglas Costa) je sa lijeve strane pogodio stativu.

Miralem Pjanić je odigrao cijelu utakmicu u dresu "Bjankonera" i zaradio žuti karton.