LIGA PRVAKA

Barcelona rutinski slavila protiv Mančester junajteda i jednom nogom zakoračila u polufinale

10.4.2019

Barcelona je stigla do pobjede protiv Mančester junajteda i jednom nogom zakoračila u polufinale Lige prvaka. "Blaugrana" je autogolom Luka Šoa (Luke Shaw) stigla do trijumfa i ekipu Ole Gunara Solskjera ponovo očekuje težak zadatak u revanšu.

Gosti su od početka krenuli ofanzivno i nametnuli svoj ritam, a do vodstva dolaze već u 12. minuti, nakon centaršuta Mesija (Messi), Suarez je šutirao glavom, lopta je zakačila Šoa i završila u golu Junajteda.

Do kraja prvog poluvremena dobru priliku imao je Kutinjo (Coutinho), ali De Hea (De Gea) brani njegov udarac.

Najbolju priliku za Junajted imao je Markus Rašford (Rashford) u 50. minuti utakmice, ali je loše zahvatio loptu

Luis Suarez je mogao riješiti pitanje prolaska dalje, izašao je sam jedan na jedan sa golmanom Junajteda, ipak njegov udarac odlazi pored gola.

Do kraja utakmice nije bilo velikih prilika i ostalo je 0:1. Zanimljivo da Mančester junajted nije uputio nijedan udarac u okvir gola gostiju iz Barcelone.