ITALIJA

Het-trik Milana Đurića!

13.4.2019

Ekipa Salernitane je na svom terenu ugostila Citadelu i stigla do pobjede rezultatom 4:2, a bivši reprezentativac BiH Milan Đurić je sa svoja tri gola bio najzaslužniji za pobjedu svoje ekipe.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu nakon što je Đurić u 6. minuti pogodio za vodstvo od 1:0. Gosti su vrlo brzo stigli do preokreta nakon što su Monćini u 13. i Iori u 19. minuti postigli golove.

U drugom poluvremenu Salernitana pravi novi preokret i stiže do pobjede. Prvo je Milan Đurić u 59. minuti svojim drugim golom na ovoj utakmici izjednačio rezultat na 2:2.

Samo tri minute kasnije domaći stižu do vodstva kada je pogodio Minala, da bi u 71. minuti Đurić stigao do het-trika i potvrde pobjede Salernitane.

Klub Milana Đurića je odigrao 31. utakmicu u Seriji B i trenutno je na 12. mjestu sa 38 bodova i još uvijek ima šanse da dođe do 8. mjesta na tabeli i plej-ofa za ulazak u Seriju A.