Kesi donio pobjedu Milanu i tri važna boda u borbi za Ligu prvaka

Slavlje Kesija. AFP

13.4.2019

Ekipa Milana teškom mukom stigla je do pobjede protiv Lacija 1:0 i osvojila velika tri boda u borbi za Ligu prvaka.

Milan i Lacio su direktni konkurenti za četvrtu poziciju, a pored ova dva tima u igri za mjesto koje vodi direktno u Ligu prvaka su Roma i Atalanta.

U prvom poluvremenu vidjeli smo veliki broj prilika na obje strane, Imobile (Immobile) i Korea (Corea) su pokušavali za Lacio, a za Milan Pjontek (Piatek), Suso, Čalhanoglu (Calhanoglu).

Drugo poluvrijeme je donijelo puno oprezniju igru obje ekipe, a ključni detalj utakmice desio se u 75. minuti. Durmisi koji je u igru ušao sa klupe neoprezno je startao i skrivio jedanaesterac.

Frank Kesie (Franck Kessie) je preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za veliko slavlje igrača i navijača Milana.

"Rosoneri" su se ovom pobjedom vratili na četvrto mjesto sa 55 bodova, jednim više od Rome i dva više od Atalante.