SERIJA A

Lacio poražen na Olimpiku, Krunić upisao asistenciju za svoj Empoli

Piše: Avaz Sport

20.4.2019

U okviru 33. kola italijanske Serije A danas u terminu od 15 sati odigrano je šest utakmica.

Svakako je najveće iznenađenje poraz Lacija na Olimpiku od Kijeva rezultatom 1:2.

Posao gostima olakšao je i Milinković Savić, koji je u 34. minuti zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Gosti su poveli u 49. minuti golom Vinjata (Vignato). Samo dvije minute kasnije Hetemaj udvostručuje prednost na 2:0.

Počasni gol za "nebesko plave" postigao je Kaisedo (Caicedo) u 67. minuti.

Bolonja je deklasirala na svom terenu Sampdoriju rezultatom 3:0, a strijelci su bili Tonjeli (Tonelli), koji je pogodio vlastitu mrežu, te Pulgar i Orsolini.

Kaljari je minimalno porazio Frozinone rezultatom 1:0, dok je Đenova na svom teren poražena od Torina.

Empoli, za koji nastupa naš reprezentativac Rade Krunić, poražen je na svom terenu od SPAL-a rezultatom 4:2. Treba naglasiti da je Krunić upisao i asistenciju kod prvog gola.