DOMINACIJA

Juventus pobijedio Fiorentinu i osmi uzastopni put osvojio titulu prvaka Italije

"Stara dama" u Seriji A nema konkurenciju

Italija: Juventus osvojio novi naslov prvaka. AFP

Jasmin Alibegović

20.4.2019

U okviru 33. kola italijanske Serije A Juventus je u Torinu pobijedio Fiorentinu rezultatom 2:1 i matematički  osmi uzastopni put osvojio titulu prvaka Italije.

Gosti su do vodstva stigli u 6. minuti kada je Nikola Milenković postigao gol za 1:0. I nakon gola Fiorentina je imala šanse da poveća prednost, no pokušaji gostiju bili su neprecizni.

Juventus je do poravnanja stigao u 37. minuti. Miralem Pjanić sjajno je izveo korner i uposlio Aleksa Sandra (Aleks) koji je izjednačio rezultat na 1:1.

Juventus je u 53. minuti susreta došao do potpunog preokreta. Žerman Pecelja (German Pezzella) je pokušao presjeći protivnički pas, ali je zabio autogol i postavio konačnih 2:1.

Miralem Pjanić za prvaka Italije igrao do 65. minute susreta kada ga je zamijenio Rodrigo Bentakur (Bentancur).